IX Memoriał Bpa Leona Wetmańskiego

W dniu 27 października w Gimnazjum w Gąbinie odbył się IX Memoriał Bpa Leona Wetmańskiego w szachach. W turnieju uczestniczyło 80 szachistów . Oprócz początkujących szachistów czołówkę stanowili arcymistrzowie oraz mistrzowie międzynarodowi.Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Nasi szachiści ze szkółki szachowej z Wyszogrodu mieli okazję zmierzyć się z silnymi szachistami polski oraz z rówieśnikami z podobnej szkółki z Gąbina . W turnieju wzieło udział 6 naszych szachistów. Najlepiej wypadli Mateusz Szafaryn, Bartek Dobrowolski(zrobił IV kategorię ) i Kacper Krzemiński (debiutant zrobił V kategorię) wygrywając po trzy partie z siedmiu możliwych. Bardzo dobrze spisał się debiutant brat Bartka Rfaał ugrywając 2 pkt. Poniżej swoich możliwości zagrali Miłosz Janczak oraz Filip Żochowski, zapewne wspólnie wyciągniemy wnioski i dotychczasowa praca przyniesie oczekiwane efekty. W turnieju wziął udział również trener Krystian Jędryczka który z 5.5 pkt zajął 5 premiowane miejsce. Duże szczęście miał arcymistrz ukraiński Vladimir Małaniuk który w ostatniej rundzie uniknął porażki z Krystianem w definitywnie przegranej końcówce ratując remis. Dzięki temu Krystian stracił 2 miejsce.

Wielkie podziękowania należą się dziadkowi Bartka i Rafała który to bardzo angażuje się w wyjazdy dzieci i z pasją kibicuje swoim wnukom.

Następny turniej planowany jest na Mikołajki w dniu 5 grudnia w S. P. Rębowo – zapraszamy!

 

Wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego z okazji XXXII Dni Wisły Wyszogród 2011

Wyniki turnieju open na stronie:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_2980/

Wyniki turnieju w kategorii junior na stronie:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_3016/

Nowy paragraf

 

I turniej szachowy dla dzieci 16.06.2011

W ramach konkursu "Prowadzenie szkolenia i zajęć szachowych" w dniu 16.06.2011 w Szkole Podstawowej w Rębowie odbył się I turniej szachowy dla dzieci uczestniczących w Szkółce Szachowej. W turnieju wzięło udział 17 młodych szachistów z Rębowa i Wyszogrodu. Na razie zwycięsko wyszli z turnieju zawodnicy z Wyszogrodu zajmując miejsca

I - Maciej Majewski

II - Miłosz Janczak, Jędrzej Janas

IV Tomasz Kosiacki

Dobrze zaprezentowali się również Szymerski Przemysław, Fabianowicz Joanna, Szumlicki Jakub, Szumlicka Dominika, Szymerska Maria. Wszyscy uczestnicy zajęć i turnieju otrzymali nagrody. Następne turnieje dla dzieci i młodzieży - z okazji Dni Wisły 10.09.2011 oraz w miesiącu grudniu na zakończenie szkolenia.

 

Pierwsze zdobyte kategorie szachowe

W dniu 9 kwietnia 2011 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Płocku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Płocka w szachach aktywnych tj. po pół godziny na partię dla zawodnika.

Udział wzięli w nim młodzi nasi szachiści z Gminy i Miasta Wyszogród wraz z trenerem Krystianem Jędryczką. W silnie obsadzonym turnieju, gdzie dwa pierwsze miejsca zajęli Mistrz Międzynarodowy Kuźmicz Krystian 6,5 pkt - reprezentujący Nadnarwiankę Pułtusk oraz drugi Arcymistrz Michał Olszewski - Polonia Warszawa 6 pkt., piąte miejsce nagrodzone zajął Krystian Jędryczka. Mistrzem Płocka Juniorów do lat 18 został Jakub Jędryczka z 4 pkt., w klasyfikacji generalnej 16 miejsce.

Bardzo dobrze spisali się też nasi najmłodsi szachiści Miłosz Janczak i Maciej Majewski, zdobyli piąte kategorie wchodząc tym samym na listy rankingowe. Niedosyt miał Jędrzej Janas choć grał równie dobrze to emocje nie pozwoliły mu na wykazanie swoich możliwości. Piękne jest właśnie to w szachach, że pracując nad sobą widzimy efekty swojej pracy.

Szachy - Turniej w Warszawie 12.03.2011

W dniu 12 marca 2011r. w Klubie Kultury "Anin" w Warszawie - Dzielnica Wawer odbył się Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży do lat 17.

W Turnieju zorganizowanym przez Arcymistrzynię Agnieszkę Brustman wzięło udział 45 zawodników. Gminę Wyszogród reprezentowało 3 zawodników. Miłosz Janczak, Jędrzej Janas, oraz Jakub Jędryczka. Dla Miłosza i Jędrzeja był to pierwszy turniej w ich życiu. Muszę podkreślić iż biorąc pod uwagę kontrolę czasową pozycji na szachownicy oraz ilość nowych twarzy spisali sie bardzo dobrze uzyskując Jędrzej 3 pkt z 7 i 2,5 z 7 Miłosz. W turnieju bardzo dobrze spisał się Jakub Jędryczka który zajął 2 miejsce uzyskując 5,5 pkt z 7.

Szczegółowe wyniki na www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_413

 

Miłosz Janczak

Jędrzej Janas

Jakub Jędryczka

Copyright ©2016 Miejsko-Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa w Wyszogrodzie, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 3245