Informacje 2015

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W WYSZOGRODZIE 19.12.2015


Dnia 19 grudnia 2015 roku w Hali Sportowej w Wyszogrodzie odbył się finałowy turniej piłki nożnej dzieci w kategorii wiekowej 10-14 lat. Jest to kontynuacja cyklu turniejów rozgrywanych 21 listopada oraz 13 grudnia a 19 grudnia był turniej podsumowujący wszystkie trzy turnieje rozgrywane wcześniej. Oto wyniki:

GRUPA MŁODSZA:

Guzów – Sochaczew 4:1

Baranów – Wyszogród 1:1

Guzów – Baranów 3:0

Sochaczew – Baranów 0:3

Wyszogród – Guzów 1:2

Sochaczew – Wyszogród 0:5

GRUPA STARSZA:

Guzów – Sochaczew 4:0

Baranów – Wyszogród 1:1

Guzów – Baranów 0:0

Sochaczew – Baranów 0:1

Wyszogród – Guzów 1:2

Sochaczew – Wyszogród 1:3

 Klasyfikacja po zakończeniu cyklu trzech turniejów:

I Guzów

II Wyszogród

III Baranów

IV Sochaczew

Po zakończonych rozgrywkach nastąpiło wręczenie pamiątkowych pucharów oraz statuetek. Na spotkaniu obecny był Burmistrz Gminy i Miasta Jan Boszko, który brał udział przy wręczaniu pucharów. Następnie Burmistrz gratulował młodym piłkarzom sukcesów, oraz złożył świąteczne i noworoczne życzenia. Po ceremonii wręczenia pucharów odbyło się krótkie spotkanie na którym Burmistrz poczęstował dzieci słodyczami i podzielił się opłatkiem. Na uroczystości obecny był również oddany przedsiębiorca P. Jacek Macion, który był fundatorem pucharów, w ubiegłym roku również. Serdeczne podziękowania dla ludzi dobrego serca, którzy wspomagają takie uroczystości szczególnie w okresie przedświątecznym. Dziękujemy Jackowi Macionowi,  Rafałowi Fotek, Barbarze i Rafałowi Kasztelan, Andrzejowi i Jadwidze Kopka.

Rodzice dzieci uczestniczących w rozgrywkach dziękują wszystkim kolegom, którzy sędziowali spotkania: Tomkowi Rogozińskiemu, Piotrowi Majewskiemu, Wiesławowi Tomkiewiczowi.

Rodzicom oraz wszystkim ludziom dobrego serca podziękowania składają młodzi piłkarze wraz z trenerem Stanisławem Lichotą.
 
 

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ W SOCHACZEWIE 19.12.2015


Bardzo ciężki mecz rozegrała nasza reprezentacja podczas sobotniej kolejki Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Sochaczewie. Tym razem lepsza okazała się drużyna z Teresina wygrywając dopiero w tie breaku.

SRS Most Wyszogród - Teresin 2:3 (25:21, 25:23, 22:25, 22:25, 13:15)

Sytuacja w tabeli klasyfikacyjnej jest skomplikowana ponieważ pięć drużyn ma zbliżona liczbę punktów i o awansie do fazy play-off będą decydowały ostatnie mecze. Świadczy to o bardzo wyrównanym poziomie gry w tegorocznej edycji ALPS.

Tabela po VIII kolejce:
L.p. Nazwa drużyny Punkty Sety Pkty set Stos pkt set
1 ZSR CKU Sochaczew 17 20:13 751:691 1,087
2 Teresin 15 19:12 703:661 1,064
3 Volley Sochaczew 14 18:16 750:714 1,050
4 SRS Most Wyszogród 12 16:15 690:706 0,977
5 Virtus Wiskitki 11 16:14 717:719 0,997
6 Piast Feliksów 3 6:22 560:680 0,956
 

REJONOWA GIMNAZJADA TENISA STOŁOWEGO WYSZOGRÓD 17 GRUDNIA 2015


W czwartek 17 grudnia w Hali Sportowej gościliśmy drużyny tenisa stołowego z okazji  Rejonowego Turnieju Gimnazjów. Zmierzyły się ze sobą cztery drużyny chłopców i cztery dziewcząt – Blichowo, Bodzanów, Mała Wieś, Wyszogród. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Reprezentacja Gimnazjum w Wyszogrodzie chłopców zajęła III miejsce wygrywając z drużyną z Małej Wsi, natomiast drużyna dziewcząt pokonała zespół z Małej Wsi i Bodzanowa – dzięki temu zajęła II miejsce i awansowała do Powiatowej Gimnazjady Tenisa Stołowego, która odbędzie się 13 stycznia 2016 roku w Wyszogrodzie.

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Wyszogrodzie wystąpiła w składzie: Karolina Kowalewska, Dominika Przepiórkiewicz, Aleksandra Rajewska

Drużyna chłopców z Gimnazjum w Wyszogrodzie wystąpiła w składzie: Boszko Konrad, Patryk Majorek, Papierzyński Emil.
 
 
 

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ 13 GRUDZIEŃ 2015


13 grudnia 2015 roku odbył się na hali Turniej Halowej Piłki Nożnej. Była to kontynuacja rozgrywek młodych piłkarzy z Wyszogrodu, którzy rywalizowali z  drużynami z Guzowa, Baranowa i Sochaczewa. Podobnie jak w poprzednich edycjach turnieju na boisku rywalizowały drużyny w dwóch kategoriach: młodszej i starszej. W zespołach występowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wyszogrodzie. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym.


Grupa starsza
Guzów – Wyszogród 1:0
Sochaczew – Baranów 0:0
Wyszogród – Baranów 0:1
Guzów – Sochaczew 0:0
Baranów – Guzów 1:3
Wyszogród – Sochaczew 2:0
 
Grupa młodsza

Guzów – Wyszogród 0:0
Sochaczew – Baranów 0:0
Wyszogród – Baranów 2:1
Guzów – Sochaczew3:1
Baranów – Guzów 1:4
Wyszogród – Sochaczew 3 :0
 
KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I MIEJSCE – GUZÓW
II MIEJSCE – WYSZOGRÓD
III MIEJSCE – BARANÓW
IV MIEJSCE - SOCHACZEW
 
 
 

TENIS STOŁOWY 28-29 LISTOPAD 2015


W sobotę i niedzielę rozegrany został Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategoriach seniorki, seniorzy oraz juniorki, juniorzy. W sobotę wygrali Paulina Krzysiek (GLKS Nadarzyn) i Artur Kalita (IKTS BROŃ Radom). Przypomnijmy, że Artur Kalita reprezentował kiedyś barwy Stegny Wyszogród. W sobotę startowały również Magdalena Szczodrowska, mieszkanka Wyszogrodu oraz Wiktoria Zaniewska uczennica Zespołu Szkół w Wyszogrodzie. W niedzielę wygarali Aleksandra Paruszewska (ULKS TĘCZA Budki Piaseckie) i Maciej Kubik (SCKiS HALS Warszawa).
 
 
 

TURNIEJ REJONOWEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ - SZKOŁY PODSTAWOWE


We wtorek 24 listopada hala sportowa w Wyszogrodzie zapełniła się młodymi piłkarzami. Byliśmy gospodarzami turnieju organizowanego w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w rejonie Wyszogrodzkim. Rywalizowało ze sobą pięć zespołów chłopców i cztery zespoły dziewcząt. Bardzo liczyliśmy na dobry występ drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie. Drużyn stanęła na wysokości zadania i wygrała turniej, chociaż trzymała wszystkich w niepewności do ostatniej chwili. O zwycięstwie i awansie do zawodów powiatowych zadecydował dopiero ostatni mecz, w którym drużyna ze Szkoły Podstawowej z Wyszogrodu pokonała drużynę z Radzanowa 1:0.

Wyniki chłopców:

Miszewo – Wyszogród 1:4
Mała Wieś – Bulkowo 1:1
Radzanowo – Miszewo 2:1
Wyszogród – Mała Wieś 0:0
Bulkowo – Radzanowo 2:2
Miszewo – Mała Wieś 0:0
Wyszogród – Bulkowo 0:4
Radzanowo – Mała Wieś 3:1
Miszewo – Bulkowo 1:1
Wyszogród – Radzanowo 1:0

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW

I – Wyszogród
II – Radzanowo
III – Bulkowo
IV – Mała Wieś
V- Miszewo

Wyniki dziewcząt
Podgórze – Bulkowo 1:0
Radzanowo – Miszewo 1:0
Podgórze – Radzanowo 0:0
Bulkowo – Miszewo 1:0
Podgórze – Miszewo 2:0
Bulkowo – Radzanowo 1:1

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT
I – Podgórze
II – Radzanowo
III – Bulkowo
IV – Miszewo
 
 

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ 21 LISTOPAD 2015


21 listopada 2015 roku odbył się w Wyszogrodzie Turniej Piłki Halowej Chłopców. Wzięły w nim udział drużyny z Guzowa, Sochaczewa, Baranowa i Wyszogrodu. Każda z miejscowości wystawiła reprezentacje w dwóch kategoriach wiekowych. Dobrze zaprezentował się Wyszogrodzki zespół prowadzony przez Pana Stanisława Lichotę. PO zsumowaniu punktów drużyn w dwóch kategoriach wiekowych zwycięzcą okazał się zespół z Wyszogrodu.

Jest to kolejny Turniej, w którym nasza drużyna rywalizuje z zespołami z za Wisły i nie po raz pierwszy okazuje się zdecydowanie najlepsza. Wyniki Turnieju:

  MŁODSI STARSI
Wyszogród – Guzów 0-0 1-0
Baranów - Sochaczew 0-1 1-1
Wyszogród - Sochaczew 0-0 2-1
Baranów - Guzów 0-0 1-0
Guzów - Sochaczew 1-0 3-0
Wyszogród - Baranów 1-1 1-0

  
I miejsce – Wyszogród
II miejsce – Guzów
III miejsce – Baranów
IV miejsce - Sochaczew
 
 
 

WYJAZD NA MECZ PGE SKRA BEŁCHATÓW - CICINE LUBE CIVITANOVA


18 listopada zorganizowana została wycieczka do Łodzi na mecz ligi mistrzów siatkarzy. Zmierzyły się ze sobą drużyny PGE SKRA BEŁCHATÓW – CUCINE LUBE CIVITANOVA. Ze względu na duże zainteresowanie meczami ligi mistrzów drużyna Skry rozgrywa zwoje spotkania w hali sportowej ATLAS ARENA. Z Wyszogrodu wyruszyła grupa 23 kibiców Skry Bełchatów. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie Gimnazjum w Wyszogrodzie oraz wszyscy chętni, którzy chcieli wspomóc polski zespół. Cieszymy fakt, że na wyjazd wybrali się rodzice ze swoimi dziećmi.

Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 18:00. Mieliśmy okazję podziwiać grę na najwyższym poziomie. Zarówno drużyna polska jak i włoska posiada w swoich szeregach wielu znakomitych graczy. W skrze Bełchatów występują między innymi: Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Andrzej Wrona, Michał Winiarski – zawodnicy których nie trzeba przedstawiać – mistrzowie świata. Bełchatowski zespół wzmocniony jest również gwiazdami zagranicznej siatkówki – Argentyńczycy – Facundo Conte i Nicolas Uriarte oraz reprezentantem Francji – Nicola Marechal. Zespół LUBE to również wielkie gwiazdy: jeden z najlepszych przyjmujących świata kubańczyk Osmany Juantorena, rozgrywający Amerykanin Christenson, Serb Marco Podrascanin oraz chociaż już nie najmłodszy to w świecie siatkówki absolutna gwiazda Ivan Milijković. Mecz był wyrównany do trzeciego seta. Okazało się, że taktyka Lube zaczęła przynosić efekty. Silna zagrywka i doskonała gra w kontrataku zdecydowała o wygranej Lube 3:1. Atmosfera w Atlas Arenie była jak zawsze wspaniała. Kibice do końca wierzyli w wygrana swojego zespołu. Po meczu rozpoczęło się polowanie na autografy. Nie wszyscy zawodnicy PGE Skra Bełchatów mięli nastój po przegranym meczu na podpisy, ale udało nam się zdobyć autografy Karola Kłosa, Andrzeja Wrony, Facundo Conte.  Organizatorami wyjazdu byli Tomasz Rogoziński oraz Mariusz Sobczak.

Na pierwszego grudnia 2015 roku planowany jest wyjazd na mecz PGE SKRA BEŁCHATÓW z mistrzem Belgii KNACK ROESELARE. Chętnych zapraszamy i prosimy o kontakt z Tomaszem Rogozińskim oraz Mariuszem Sobczakiem.
 
 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Wyszogrodzie odbyły się 10 listopada. Wzięli w nim udział przedstawiciele Samorządu Wyszogrodzkiego, dyrektorzy szkół, dzieci i młodzież z gminy Wyszogród oraz mieszkańcy. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, która była koncelebrowana przez ks. Grzegorza Przybyłka Proboszcza Parafii Wyszogród oraz ks. Zenona Glicnera. Następnie uformowana kolumna na czele z pocztami sztandarowymi szkół przemaszerowała na cmentarz, gdzie Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród wraz z harcerzami  złożyli kwiaty przy Pomniku Poległych za Ojczyznę. Hołd Bohaterom oddali uczestnicy uroczystości, przy udziale uczniów Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, którzy  wygłosili  Apel Poległych. Po apelu  kolumna udała się na Halę Sportową, gdzie odbył się  montaż słowno-muzyczny pt. „Niepodległa” wykonany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie. Przedstawienie przygotowała Pani Beata Krzemińska. Na zakończenie programu głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Jan Boszko przypominając rys historyczny Niepodległej Polski. Szczególnie pięknie przygotowana została dekoracja hali sportowej za którą była odpowiedzialna Katarzyna Żochowska. Uroczystości zakończyło popołudniowe wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w kawiarni „Szkutnia”  w Wyszogrodzie wraz z chórem „Promyk” oraz uczniami z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.
 

 
 
 

BIEGI PRZEŁAJOWE, PODGÓRZE 2015


Jak co roku Podgórze było gospodarzem sztafetowych biegów przełajowych, które odbyły się 20 października 2015 oraz Biegu Niepodległości - 5 listopada 2015. Jest to duża impreza biegowa promująca bieganie i sport wśród dzieci i młodzieży. W listopadowych biegach rywalizowały 1152 osoby. Odbyło się 14 biegów w 7 kategoriach. Najlepsi zawodnicy otrzymywali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast najlepsze drużyny puchary. Dla uczestników przewidziano poczęstunek. Naszą gminę reprezentowali uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie.
 
 
 
 
 
 
 

III KOLEJKA AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ - SOCHACZEW


W sobotę rozegrana została III kolejka Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Sochaczewie. Należy wspomnieć, że Liga ALPS istnieje od 1995 roku a przez te lata swoim zasięgiem objęła powiaty płocki, sochaczewski, żyrardowski oraz grodziski. Występy siatkarzy można było oglądać w Sochaczewie, Międzyborowie, Guzowie, Paprotni, Milanówku, Małej Wsi, Wyszogrodzie, Wiskitkach, Teresinie i Wyczółkach. W rozgrywkach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej swoje pierwsze siatkarskie kroki w drużynie Wrzosu Międzyborów stawiał Piotr Nowakowski. Z Międzyborowa trafił do Metra Warszawa, w latach 2006-2011 był zawodnikiem AZS Częstochowa a obecnie Asseco Resovii Rzeszów. W siatkarskiej kadrze Polski od 2008 roku.

Po dwóch kolejkach SRS MOST WYSZOGRÓD po zwycięstwie nad Piastem Feliksów i Wiskitkami zajmował I miejsce. Niestety III kolejka nie była szczęśliwa dla naszej drużyny. Mimo wielu dobrych momentów gry zespół z Wyszogrodu przegrał z Teresinem 3:1 i spadł na drugie miejsce w tabeli.

Tabela po III kolejce

L.p. Nazwa drużyny Punkty Sety Pkt set Stos pkt set
1 Teresin 7 8:4 272:241 1,13
2 SRS Most Wyszogród 6 7:4 248:247 1,00
3 Virtus Wiskitki 5 7:6 292:277 1,05
4 ZSR CKU Sochaczew 5 7:7 306:300 1,02
5 Volley Sochaczew 4 7:7 297:300 0,99
6 Piast Feliksów 0 1:9 197:247 0,80
 

SPORTOWY WYSZOGRÓD - OD AKTYWNOŚCI DO ZDROWIA


Jeżeli chcesz spędzić czas zdrowo i sportowo przyjdź na zajęcia prowadzone przez Tomasza Rogozińskiego i Mariusza Sobczaka w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 19:30. Zapraszamy na trening obwodowy i trening cross wszystkie Panie i Panów pragnących poprawić swoją wydolność, sprawność i sylwetkę - OD AKTYWNOŚCI DO ZDROWIA. Więcej informacji SPORTOWY WYSZOGRÓD
 

RAJD ROWEROWY - Wyszogród-Podgórze, Brody, Wyszogród.


26 września 2015 roku Tomasz Rogoziński i Mariusz Sobczak członkowie Wyszogrodzkiego Stowarzyszenia Rekreacyjno Sportowego "MOST" zorganizowali rajd rowerowy. Pogoda była typowo jesienna dlatego w rajdzie wzięli udział najwytrwalsi rowerzyści. W imprezie uczestniczyło 15 osób. Grupa wyruszyła z Wyszogrodu w stronę Rębowa a następnie Marcyjanki, Podgórza i Bród. Trasa liczyła łącznie 33 kilometry. Uczestnicy mięli okazję podziwiać atrakcyjne tereny gminy Wyszogród i gminy Mała Wieś.Był to drugi Rajd Rowerowy włączany do akcji SPORTOWY WYSZOGRÓD - OD AKTYWNOŚCI DO ZDROWIA. Mamy nadzieję, że następna wycieczka odbędzie się wiosną 2016 roku.
 
 

Tenisowy weekend w Wyszogrodzie 19-20 wrzesień 2015


W sobotę i w niedzielę 19 i 20 września gościliśmy najlepszych tenisistów województwa mazowieckiego. Tym razem zawody I w Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego rozgrywane były w kategoriach: skrzat, kadet i junior. W kategorii kadet zwyciężyli Oliwa Kornacka (UKS RETURN Piaseczno) i Maciej Kubika (SCKiS HALS Warszawa), natomiast wśród skrzatów ZofiaŚliwka (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki) i Dawida Budzich (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki)> W niedzielę kategorią junior wygrali: Aleksandra Paruszewska (ULKS TĘCZA Budki Piaseckie) i Maciej Kubik (SCKiS HALS Warszawa).
 
 
 
 
 

MŁODZI PIŁKARZE Z WYSZOGRODU W LIDZE ORLIK 2015


Najmłodsi reprezentanci Stegny Wyszogród, pod okiem trenera Marcina Kątniaka rozpoczęli swoje zmagania w Płockiej Lidze Orlik w kategorii U-9 (rocznik 2007 i młodsi). Chłopcy z wyszogrodzkiego klubu zmierzyli się z drużynami: Soccer Delta Słupno, Akademia Piłkarska Sochaczew oraz SSM Wisła Płock. Niestety chłopcom nie udało się wygrać meczu jednak należy podkreślić pełne zaangażowanie drużyny. W kategorii U-9 nie są liczone punkty i nie jest prowadzona żadna klasyfikacja, natomiast na tym etapie treningu i zawodów podkreśla się rolę zabawy oraz przyjemności jaką czerpią z gry młodzi piłkarze. Chłopcy trenują dopiero od roku na stadionie w Wyszogrodzie a w okresie zimowym w hali sportowej. Wszystkich zainteresowanych treningami zapraszamy w poniedziałki i środy o godzinie 18:00.
 
TERMINARZ ORLIK U-9
POBIERZ
terminarz zak_u_9.doc (3.89MB)
 
 
 

TENISOWY WEEKEND W WYSZOGRODZIE 12-13 WRZESIEŃ 2015


W sobotę i w niedzielę hala sportowa w Wyszogrodzie wypełniła się utalentowanymi tenisistami stołowymi. W organizację zawodów zaangażowany jest Sławomir Szczodrowski, dzięki jego staraniom zawodnicy tak często odwiedzają naszą miejscowość, a Wyszogród już na stałe wpisał się w kalendarz rozgrywek. Tym razem mogliśmy podziwiać grę młodych tenisistów w czasie sobotniego I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego oraz niedzielnego półfinału II strefy Mini Olimpic Games. I WTK młodzików  zwyciężyli: Amelia Kotarska (UKS RETURN Piaseczno) i Miłosz Redzimski (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki). W klasyfikacji końcowej kategorii młodziczek Amelia Kotarska wyprzedziła: Julię Czubakowską (MLUKS NADWIŚLANIN Płock), Patrycję Puchalską (SCKiS HALS Warszawa) i Nikolę Brejnak (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki). Wśród młodzików natomiast wyższość Miłosza Redzimskiego musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: Tomasz Trzaskowski (GLKS Nadarzyn), Robert Czernecki (SCKiS HALS Warszawa) i Jan Adamiak (KS SPÓJNIA Warszawa). Natomiast w niedzielę zwyciężyła Michalina Górska (LUKS FALA Piotrawin) i ponownie Miłosz Redzimski (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki) W klasyfikacji końcowej  Olimpic GAmes w kategorii młodziczek Michalina Górska wyprzedziła: Aleksandrę Jarkowską (UKS DOJLIDY Białystok), Julię Czubakowską (MLUKS NADWIŚLANIN Płock) i Amelię Kotarską (UKS RETURN Piaseczno).Wśród młodzików natomiast wyższość Miłosza Redzimskiego musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: Szymon Wiśniewski (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki), Mateusz Zalewski (KS SOKÓŁ Serock) i Robert Czernecki (SCKiS HALS Warszawa).
 

 
 

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DLA MŁODZIEŻY Z OKAZJI XXXVI DNI WISŁY 2015


W sobotę 20 czerwca 2015 roku z okazji XXXVI Dni Wisły odbył się Turniej Piłki Siatkowej. Impreza była kontynuacją pomysłu zorganizowania tego rodzaju imprezy dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z poprzedniego roku. W roku 2014 podczas Dni Wisły dziewczęta rywalizowały w siatkówce plażowej. W tym roku organizatorzy Tomasz Rogoziński i Mariusz Sobczak działający w ramach Wyszogrodzkiego Stowarzyszenia Rekreacyjno Sportowego MOST postanowili rozszerzyć ofertę poprzez wprowadzenie do turnieju chłopców. Drużyny składały się z trzech osób – dwóch zawodniczek i jednego zawodnika. Początkowo przewidywano zorganizowanie turnieju siatkówki plażowej jednak ze względu na dużą ilość zgłoszonych drużyn oraz niepewną pogodę impreza odbyła się w hali sportowej. Do turnieju zgłosiło się sześć drużyn. Uczestnikami była młodzież z Wyszogrodzkiego Gimnazjum, Zespołu Szkół w Wyszogrodzie oraz szkół z Czerwińska. Zawodnicy i zawodniczki sami dobierali się w drużyny oraz wymyślali nazwy zespołów. W Turnieju wystąpiły zespoły: Wiślanie, M&M, Piękna Jesteś, Korzonki, Bateryjki, Volley Team. Drużyny rywalizowały na dwóch boiskach o zmniejszonych wymiarach, systemem ligowym. Poziom był bardzo wyrównany i do samego końca nie było zdecydowanego faworyta. Trzy drużyny miały taką samą liczbę punktów i o lepszej pozycji w tabeli musiało zadecydować ratio. Na zakończenie uczestnicy otrzymali puchary i medale. Organizatorzy zapewnili również niewielki poczęstunek i napoje dla zawodniczek i zawodników.

Turniej siatkówki miał w założeniach aby poprzez rywalizację sportową integrować młodzież z Wyszogrodu oraz żeby wskazywać różnorodne formy spędzania czasu wolnego. Wynik sportowy miał duże znaczenie, jednak znacznie ważniejsza była rekreacja i dobra zabawa w czasie Dni Wisły.

Wyniki Turnieju:

I miejsce – Wiślanie

II miejsce – Volley

III miejsce – M&M

IV miejsce – Piekna Jesteś

V miejsce – Bateryjki

VI miejsce – Korzonki
 
 
 
 
 

TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI XXXVI DNI WISŁY WYSZOGRÓD 2015


W dniu 19 czerwca w Rębowskim Domu Kultury z okAzji Dni Wisły w Wyszogrodzie odbył się tradycyjnie kolejny turniej szachowy. W turnieju uczestniczyli uczniowie Gimnazjum i Szkół Podstawowych Wyszogrodu i Rębowa. Do zawodów przystąpiło 32 zawodników.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund po 10 minut dla zawodnika czyli partia trwała maksymalnie 20minut. Dopiero dodatkowe partie wyłoniły mistrza całego turnieju i uplasowanie pierwszej trójki. ZwycięzcĄ całego turnieju został

I-Bartek Dobrowolski S.P.Wyszogród .                    
II-miejsce Miłosz Janczak Gimnazjum                           
III- miejsce Mateusz Szafaryn S.P. Wyszogród.    
    
Ponadto w każdej grupie wiekowej klasy IV-VI  
1. Daniel Jeznach S.P.Rębowo
2. Jakub Bloch S.P. Rębowo
3.Rafał Dobrowolski – S.P Wyszogród.

Oraz klasy I- III         
1.Darek Klimczewski
2.Leon Nowak
3 Łukasz Lądowski wszyscy Szkoła Podstawowa Rębowo.

Najlepszą dziewczyną została Beata Dobrowolska Szkoła podst. Wyszogród zajmując 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawodnicy w każdej grupie otrzymali nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia.
    Nagrody wręczyli Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Jan Boszko oraz Danuta Gwiazda Dyr. Szkoły Podstawowej w Rębowie .Zawody  przeprowadził instruktor szachowy Krystian Jędryczka.
 
 
 
 
 
 

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ 19.06.2015


Dnia 19.06.2015 o godzinie 17:00 w hali sportowej w Wyszogrodzie odbył się turniej siatkówki w ramach obchodów XXXVI Dni Wisły o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród. W turnieju udział wzięły 4 zespoły

1. MOST Wyszogród
2. Volley Sochaczew
3. Wiślanie Czerwińsk
4. POM Wyszogród

Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Wyniki Turnieju

I miejsce - Volley Sochaczew
II miejsce - MOST Wyszogród
III Miejsce - Wiślanie Czerwińsk
IV miejsce - POM Wyszogród


MOST - Wislanie -2:0
Volley - POM - 2:0
MOST - POM - 2:0
Volley - Wiślanie- 2:0
POM - Wiślanie - 1:2
Volley - MOST 2:0
 
 
 

WIOSENNY RAJD ROWEROWY


7 czerwca 2015 roku punktualnie o godzinie 10:00 wyruszył  pierwszy Wiosenny Rajd Rowerowy. Trasa wycieczki prowadziła w z Wyszogrodu do Tułowic. Odpoczywaliśmy w Ośrodku Osada Puszczańska położonego na skraju Puszczy Kampinoskiej w 100 letnim borku Tułowickim nad rzeka Łasicą. Uczestnicy rajdu mięli możliwość upieczenia kiełbasek nad o ogniskiem oraz uczestnictwa w grach rekreacyjnych (badminton, siatkówka). Po 3 godzinnym odpoczynku w Tułowicach Rajd Rowerowy wyruszył do Wyszogrodu. W imprezie uczestniczyły 42 osoby. Szczególnie cieszy fakt, że udało się zorganizować Rajd, który zgromadził zarówno dorosłych jak i dzieci. Organizatorami Rajdu było Wyszogrodzkie Stowarzyszenie Rekreacyjno Sportowego MOST. Organizatorzy dziękują za pomoc władzom Gminy i Miasta Wyszogród oraz Straży Pożarnej w Wyszogrodzie
 
 

BIEG ULICZNY - WYSZOGRÓD 8 CZERWICA 2015


W poniedziałek 8 czerwca 2015 roku został zorganizowany Biegu Uliczny. Organizatorem Biegu było Wyszogrodzkie Stowarzyszenie Rekreacyjno Sportowe MOST. Zawody mogły się odbyć dzięki Nadwiślańskiemu Bankowi Spółdzielczemu Vistula, który był głównym sponsorem biegu, oraz dzięki Urzędowi Gminy i Miasta Wyszogród.  Uczestnikami biegu były dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjów, startujące w następujących kategoriach

Klasy I, II Szkół Podstawowych Dziewczęta
Klasy I, II Szkół Podstawowych Chłopcy
Klasy III, IV Szkół Podstawowych Dziewczęta 
Klasy III, IV Szkół Podstawowych Chłopcy
Klasy V, Vi Szkół Podstawowych Dziewczęta
Klasy V, VI Szkół Podstawowych Chłopcy
Klasy I, II, III Gimnazjum Dziewczęta
Klasy I,II,III Gimnazjum Chłopcy

W biegu wzięły udział dzieci ze szkół: Szkoła Podstawowa w Wyszogrodzie, Szkoła Podstawowa w Rębowie, Szkoła Podstawowa w Kobylnikach, Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie, Gimnazjum w Młodzieszynie, Gimnazjum w Wyszogrodzie. Łącznie startowało 130 osób. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i pamiątkowe koszulki.Wszyscy uczestnicy biegu nagrodzeni zostali dyplomami "za uczestnictwo"
 
 

SPORTOWY WYSZOGRÓD


Zapraszamy na zajęcia sportowe, które odbywają się we wtorki o godzinie 18:00 i w piątki o godzinie 20:00. Są to zajęcia uniwersalne, przeznaczone zarówno dla amatorów aktywności fizycznej jak i wprawionych sportowców. Zajęcia są prowadzone w formie obwodu opierają się w dużej mierze na ćwiczeniach funkcjonalnych. Forma prowadzenia zajęć pozwala na dostosowanie intensywności do własnych możliwości. Serdecznie zapraszają Tomasz Rogoziński i Mariusz Sobczak. Więcej o zajęciach www.facebook.com/sportowywyszogrod
 

SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ "MOST"


Sekcja piłki nożnej chłopców Stowarzyszenia "Most" uczestniczy w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej złożonej z czterech zespołów:

1. SP Guzów
2. UG Baranów
3. Akademia Piłki Nożnej Sochaczew
4. Stowarzyszenie MOST Wyszogród

Każdy zespół wystawia po dwie drużyny, młodszy i starszy, głównie są to chłopcy ze szkół podstawowych oraz klasy pierwszej gimnazjum. Rozgrywki odbywają się turniejowo. Pierwszy turniej odbył się na przełomie września i października 2014 na boisku w Baranowie. Zwyciężył zespół MOST Wyszogród. Drugi turniej odbył się w listopadzie na hali sportowej w Wyszogrodzie. Zwyciężył zespół MOST Wyszogród. Trzeci turniej odbył się w lutym 2015 na hali w Wiskitkach a gospodarzem był Guzów. Zwyciężył również zespół MOST Wyszogród.Czwarty turniej odbył się na orliku w Baranowie. Zakończenie turnieju planowane jest 30 maja 2015 roku wraz z piknikiem dla dzieci, uczestników Turniejów wraz z rodzicami. Zawodnicy Stowarzyszenia Rekreacyjno Sportowego MOST występują w następującym składzie:

Krystian Sidor, Adam Myszkowski, Filip Olewnik, Karol Mordziak, Jakub Sobczyk, Michał Smółka, Dawid Przerwa, Piotr Kamiński, Dawid Jasiński, Krzysztof Rokicki, Tomasz Stanisławski, Mateusz Szafaryn, Dawid Janicki, Kamil Smólski, Dawid Gutowski, trenerem zespołu jest Stanisław Lichota.

Zawodnicy reprezentują Stowarzyszenie MOST, uczestniczą w wycieczkach organizowanych na mecze piłkarskie LEGII Warszawa w programie kibicuj z klasą. Treningi odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 15:30 - 17:00. Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia.

DZIEŃ ZWYCIĘSTWA 8 MAJ


8 maja 2015 r., w Wyszogrodzie uczczono rocznicę Narodowego Dnia Zwycięstwa. Uroczystość była okazją do wspomnień o tragicznych i bolesnych wydarzeniach dla naszego Narodu.

Marszałka Województwa Mazowieckiego - Adama Struzika, Posła na Sejm RP – Piotra Zgorzelskiego oraz gospodarzy obchodów Narodowego Święta Wolności Starosty Płockiego – Mariusza Bieńka, Burmistrza Gminy i Miasta Wyszogród – Jana Boszko prowadzący uroczystość Dyrektor CKW Zdzisław Leszczyński w sposób szczególny powitał zaproszonych gości Weteranów II wojny światowej z Powiatu Płockiego Stefana Popiołka, Stanisława Jankowskiego, Mariana Ratkowskiego, Zygmunta Kokosza, Antoniego Jelca, Krystynę Garstkę, Stanisława Smółkę, Tadeusza Dylickiego, Tadeusza Dudzińskiego, Ireneusza Zająca, Zdzisława Jackowskiego.
W uroczystości uczestniczyli:  przedstawiciele instytucji władz centralnych, województwa, wicestarosta powiatu płockiego wraz z przedstawicielami rady, burmistrzowie poprzednich kadencji gminy i miasta Wyszogród, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele samorządu ziemi wyszogrodzkiej, prezesi i naczelnicy OSP wraz z orkiestrą OSP Rębowo, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, harcerze i młodzież szkolna.
Z okazji 70. rocznicy zwycięstwa przemówienia wygłosili Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Jan Boszko.
Następnie uczestnicy uroczystości wysłuchali referatu prof. dr hab. Zbigniewa Siemiątkowskiego z UW w Warszawie przygotowanego z okazji „70 rocznicy zakończenia II wojny światowej”.
Osobistą refleksję przeżycia wojny przedstawił płk. Antoni Jelec naoczny świadek, weteran II wojny światowej, a w imieniu Tadeusza Dylickiego wspomnienia odczytał wnuk Krzysztof Dylicki.
Wydarzenie uświetnił montaż słowno-muzyczny przedstawiający wojenne epizody przygotowany pod kierunkiem ks. Dariusza Skoczylasa, wikariusza parafii Wyszogród, który został wykonany przez młodzież z terenu Gminy i Miasta Wyszogród. W podniosłej atmosferze modlitwę za poległych wygłosił ks. Grzegorz Przybyłek Proboszcz Parafii pw. Św. Trójcy w Wyszogrodzie.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 12.04.2015 WYSZOGRÓD'


Do SCKiS HALS Warszawa w kategorii juniorek i KS SPÓJNIA Warszawa wśród juniorów powędrowały tytuły Drużynowych Mistrzów Województwa Mazowieckiego Juniorów w tenisie stołowym. Turniej podsumowujący sezon w tej kategorii wiekowej został rozegrany w Wyszogrodzie.

W klasyfikacji końcowej kategorii drużyn juniorek SCKiS HALS Warszawa (Monika Klimczak, Magdalena Przesmycka, Agnieszka Zborowska) wyprzedziła: GLKS Nadarzyn (Anna Wereszczaka, Paulina Draniak), MLUKS NADWIŚLANIN Płock (Katarzyna Bagrowska, Anna Nowakowska i Dominika Wolińska) i GLUKS START Łyse (Klaudia Parzych, Weronika Piorunek).

Wśród drużyn juniorów natomiast wyższość KS SPÓJNIA Warszawa (Jakub Jędrzejczak, Damian Wasiak, Daniel Sierota i Kacper Modelewski) musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: UKS RETURN Piaseczno (Krzysztof Bieniek, Dominik Borowski, Rafał Sztuka, Aleksander Werecki), MKS POGOŃ Siedlce (Maciej Paczóski, Sebastian Kałabun i Dominik Kobyliński) i SCKiS HALS Warszawa (Piotr Jaworski, Michał Szczesik, Paweł Rudnicki). 

TEKST: Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego
 
 
 

POWIATOWA LICEALIADA W TENISIE STOŁOWYM


Dnia 13 marca 2015r. na Hali Sportowej w Wyszogrodzie odbyła się Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym .

Zespół Szkół w Wyszogrodzie reprezentowali

– Wśród dziewcząt: Zaniewska Wiktoria IIA, Szpigiel Agata IVT,  Radecka Klaudia IIIB, Stalczewska Justyna IA.
- Wśród chłopców: Boch Radosław IIIA, Majewski Piotr IIIA, Biernatowicz Radosław IVT, Szpak Dima IIA.

Kategoria dziewcząt:

I miejsce- Zaniewska Wiktoria (ZS Wyszogród)
II miejsce- Szpigiel Agata ( ZS Wyszogród)
III miejsce Radecka Klaudia  (ZS Wyszogród)

Kategoria drużynowa dziewcząt:

I miejsce- Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie (28 pkt.)
II miejsce- Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gabinie (11 pkt.)
III miejsce- Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku (10 pkt.)

Kategoria chłopców:

I miejsce- Białecki Krystian (ZS Gąbin)
II miejsce Król Bartłomiej (ZS Gąbin)
III miejsce Jankowski Mateusz (ZS Płock)

Kategoria drużynowa chłopców:

I miejsce – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gabinie (22 pkt.)
II miejsce- Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku (18 pkt.)
III miejsce- Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie (11 pkt.)
 

MEMORIAŁ IM. WIESŁAWA GAWŁOWSKIEGO 28.02.2015


W sobotę 28 lutego odbył się coroczny Memoriał Siatkarski im. Wiesława Gawowskiego zorganizowany przez nowo założone Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "MOST"  Wyszogród. Turniej upamiętnia znanego siatkarza, mistrza świata z Meksyku i mistrza olimpijskiego z Motrealu, który zginął  w wypadku samochodowym w okolicach Wyszogrodu. W hali sportowej spotkały się drużyny Baranowa, Sochaczewa, Żuromina i Wyszogrodu. Turniej rozegrany był systemem "każdy z każdym" Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Żuromina wygrywając wszystkie mecze. Oto wyniki turnieju:


MOST Wyszogród - Baranów 2:0
Volley Sochaczew - MOST Wyszogród 2:1
MOST Wyszogród - Żuromin 0:2
Volley Sochaczew - Żuromin 1:2
Żuromin - Baranów 2:0
Baranów - Volley Sochaczew 0:2
 
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

i MIEJSCE - AUTO PUNKT ŻUROMIN
II MIEJSCE - VOLLEY SOCHACZEW
III MIEJSCE - MOST WYSZOGRÓD
IV MIEJSCE - UG BARANÓW
 
Drużyny wystąpiły w następujących składach:

VOLLEY SOCHACZEW
1. Dąbrowski Paweł
2. Najmrocki Tomasz
3. Walczewski Tomasz
4. Rąg Krzysztof
4. Werłaty Michał
5. Stasiak Jakub
6. Raczkowski Jacek
7. Koźbiał Andrzej
 
UG BARANÓW
1. Ordak Mateusz
2. Szymajer Łukasz
3. Kowalczyk Grzegorz
4. Modrzejewski Damian
5. Bąk Marcin
6. Kuliszewski Patryk
7. Pindor Tomasz
 
AUTO - PUNKT ŻUROMIN
1. Grzywiński Mateusz
2. Szifar Przemysław
3. Rochna Mikołaj
4. Rochna Radosław
5. Rochan Jonasz
6. Kępiński Paweł
7. Rogoziński Arkadiusz
8. Narewski Michał
9. Jankowska Joanna

MOST WYSZOGRÓD
1. Emil Jasiński
2. Tomasz Rogoziński
3. Mariusz Sobczak
4. Marcin Błaszczyk
5. Grzegorz Kozak
6. Piotr Rasztemborski

 
 
 
  

REJONOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH


26 lutego 2015 roku w hali sportowej spotkały się reprezentacje gimnazjów rejonu wyszogrodzkiego. Rozegrany został turniej piłki nożnej halowej chłopców. Dwie najlepsze drużyny uzyskały awans do finałów powiatowych. Znakomicie wypadła drużyna Gimnazjum w Wyszogrodzie, która zdobyła pierwsze miejsce wygrywając w trzech meczach i w jednym remisując.

Oto wyniki:

Mała Wieś - Bodzanów 3:0

Bulkowo - Radzanowo 1:0

Wyszogród - Mała Wieś 2:2

Bodzanów - Bulkowo 0:2

Radzanowo - Wyszogród 0:2

Mała Wieś - Bulkowo 0:1

Bodzanów - Radzanowo 1:1

Wyszogród - Bulkowo 2:0

Mała Wieś - Radzanowo 6:0

Bodzanów - Wyszogród 0:1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I MIEJSCE - WYSZOGRÓD

II MIEJSCE - BULKOWO

III MIEJSCE - MAŁA WIEŚ

IV MIEJSCE - BODZANÓW

V MIEJSCE - RADZANOWO
 
 

VIII MEMORIAŁ IM. KRZYSZTOFA PIWOWARCZYKA W JANOWIE 16.02.2015


Reprezentacja Gimnazjum w Wyszogrodzie wzięła udział w turnieju piłki siatkowej poświęconemu Krzysztofowi Piwowarczykowi. Memoriał odbył się w Janowie. Impreza organizowana była już po raz ósmy. Postać Krzysztofa Piwowarczyka przybliżył nam Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionie. Wspominał niezwykłe sukcesy Pana Piwowarczyka osiągane z dziećmi głównie w biegach przełajowych, my pamiętamy go jako wyszogrodzianina zaangażowanego w życie sportowe miasta i działalność klubu sportowego LKS STEGNY.

Reprezentacja Gimnazjum w Wyszogrodzie zajęła trzecie miejsce ustępując w półfinale drużynie z Młodzieszyna a w meczu o trzecie miejsce pokonując zespół z Lasocina. Wyniki: 1. Młodzieszyn, 2. Rybno 3. Wyszogród 4. Lasocin
 
 

WOJEWÓDZKI TURNIEJ KWALIFIKACYJNY 2 LUTY 2015

 
Zwycięstwem Katarzyny Bagrowskiej (MLUKS NADWIŚLANIN Płock) i Adriana Majchrzaka (GLKS Nadarzyn) zakończył się rozgrywany w Wyszogrodzie, III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorów.

W klasyfikacji końcowej kategorii juniorek Katarzyna Bagrowska wyprzedziła: Annę Nowakowską (MLUKS NADWIŚLANIN Płock), Annę Wereszczaka (GLKS Nadarzyn) i Beatę Kogut (MKS POGOŃ Siedlce).

Wśród juniorów natomiast wyższość Adriana Majchrzaka musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: Igor Misztal (GLKS Nadarzy), Krzysztof Bieniek (UKS RETURN Piaseczno) i Kacper Modelewski (KS SPÓJNIA Warszawa).

W turnieju wzięła udział Wiktoria Zaniewska zawodniczka SKTS Sochaczew i uczennica Zespołu Szkół w Wyszogrodzie. Wiktoria minimalnie przegrała dwa spotkania i zajęła miejsce 17-24.
 

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

 
Dnia 5 lutego 2015 roku dziewczęta z Gimnazjum w Wyszogrodzie wzięły udział w Turnieju Piłki Siatkowej w Słupnie. Wzięło w nim udział pięć drużyn. Nasza reprezentacja zajęła dobre trzecie miejsce, jednak to nie wystarczyło do awansu do finałów powiatowych. Drużyna wystąpiła w składzie: Sikora Gabrysia, Sidor Wiktoria, Więckowska Kinga, Szparadowska Dominika, Dziewulska Dominika, Michalak Paulina, Zientara Aleksandra, Plichta Wioletta.


Klasyfikacja końcowa:

1. Mała Wieś
2. Słupno
3. Wyszogród
4. Blichowo
5. Miszewo
 

TRENINGI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT FERIE 2015


W okresie ferii od 26 do 30 stycznia w hali sportowej odbywały się zajęcia piłki siatkowej dziewcząt prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego i instruktora piłki siatkowej Mariusza Sobczaka. W zajęciach brało udział około 15 osób m.in uczennice Gimnazjum w Wyszogrodzie, Zespołu Szkół w Wyszogrodzie a także absolwentki naszego Gimnazjum. Dziewczęta w sportowy sposób spędzały czas wolny oraz rywalizowały między sobą w meczach piłki siatkowej. W porozumieniu z trenerami Sparty Warszawa Panem Wiesławem Trzaskulskim i Zbigniewem Szulcem udało się zorganizować mecze sparingowe z warszawską drużną. W ten sposób dziewczęta nawiązywały nowe znajomości i przygotowywały się do Rejonowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt, który odbędzie się 5 lutego w Słupnie.

 

 

OBÓZ TRENINGOWY SPARTA WARSZAWA


Od niedzieli 25 do 19 stycznia 2015 roku gościmy w hali sportowej dziewczęta z klubu sportowego SPARTA WARSZAWA. Duża grupa młodych zawodniczek w wieku 10-12 lat doskonali swoje umiejętności w zakresie piłki siatkowej pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Cieszy nas fakt, że to właśnie Wyszogrodzka Hala Sportowa jest miejscem treningu warszawskiej drużyny. O dobrych warunkach do ćwiczeń może świadczyć fakt, że trenerzy już po raz drugi wybrali nasz obiekt na miejsce obozu sportowego.
 
 

POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH


13 stycznia 2015 roku w hali sportowej w Wyszogrodzie spotkały się najlepsze drużyny powiatu płockiego w tenisie stołowym. Impreza organizowana jest w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego.  Do turnieju zakwalifikowała się drużyna z Gimnazjum w Wyszogrodzie podczas eliminacji rejonowych, które odbywały się w grudniu. Wtedy dziewczęta zajęły drugie miejsce tym samym awansując do finału. Styczniowy turniej odbywał się w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt, drużyny grały systemem każdy z każdym. Po zaciętych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców turnieju. Klasyfikacja końcowa:

DZIEWCZĘTA

1. Ciachcin
2. Blichowo
3. Wyszogród

CHŁOPCY

1. Bodzanów
2. Blichowo
3. Ciachcin
4. Słubice
 
 

XXIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 11 STYCZEŃ 2015


Już po raz trzeci mogliśmy uczestniczyć w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanej w hali Widowiskowo - Sportowej w Wyszogrodzie. W tym roku Orkiestra grała pod hasłem „Diagnostyka”. Fundusze będą przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Jak co roku hala zgromadziła dużą liczbę mieszkańców Wyszogrodu i okolic, którzy mogli uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Występ tradycyjni e rozpoczęła Orkiestra Dęta OSP w Rębowie. Następnie mięliśmy również okazję oglądać występy dzieci z Przedszkola w Wyszogrodzie, Szkół Podstawowych w Rębowie, Kobylnikach i Wyszogrodzie oraz Gimnazjum w Wyszogrodzie. Swoje umiejętności zaprezentowały również grupy Rajewski Team, OPS Wyszogród – pokaz ratownictwa, grupa taneczno-muzyczna z Centrum Kultury „Wisła”, zespół Kola i Przyjaciele. Efektownie zaprezentowała się grupa artystyczna JO-ART SHOW  prezentując spektakl teatralny oraz bawiąc dzieci w trakcie imprezy.

W trakcie licytacji organizatorzy zabrali kwotę 5493 złote. Goście zakupili specjalnie przygotowane niezwykle atrakcyjne fanty m.in. kuty specjalnie na tę okazję metalowy herb Wyszogrodu, żywy kuc, tort w kształcie serca WOŚP, wiele wspaniałych przetworów oraz „Dzień w fotelu Starosty Płockiego” ofiarowany oczywiście przez Pana Mariusza Bieńka.

Tradycyjnie o godzinie 20:00 przygotowano „Światełko do nieba” czyli pokaz sztucznych ogni. Olbrzymią pracę wykonali wolontariusze którzy zebrali tego dnia 9259,76 zł. Łącznie w gminie Wyszogród zabraliśmy 16 552,76 zł. Organizatorom należą się wielkie podziękowania i życzenia z nadzieją, że za rok także będziemy mogli uczestniczyć w tak szczytnej akcji jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright ©2016 Miejsko-Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa w Wyszogrodzie, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 3242