Aktualności 2017

MEDALE DMW KATEGORII MŁODZIK ORAZ DMW JUNIORÓW ROZDANE!

KTS Broń Radom, KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki w kategorii młodzik oraz GLKS Nadarzyn w kategorii juniorów to tegoroczni Drużynowi Mistrzowie Województwa Mazowieckiego. Awans na Drużynowe Mistrzostwa Polski uzyskały drużyny: Bogoria (młodziczki), KS Spójnia Warszawa (młodzicy), SCKiS Hals Warszawa (juniorzy) oraz ULKS Tęcza Budki Piaseckie (juniorki). Zawody eliminacyjne i mistrzowskie rozegrano w Wyszogrodzie.

Na Drużynowych Mistrzostwach Polski województwo mazowieckie będzie reprezentowane także przez zespoły, które posiadają prawo gry bez konieczności udziału w eliminacjach wojewódzkich: MLUKS Nadwiślanin Płock i IKTS Broń Radom w młodziczkach, KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki i GLKS Nadarzyn w młodzikach oraz w juniorkach i juniorkach także GLKS Nadarzyn. teksr www.mzts.pl
 
 
 

TURNIEJE HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ GIMNAZJÓW REJONU WYSZOGRODZKIEGO 22-23.03.2017

 
W dniach 22 i 23 marca 2017 roku rozegrane zostały turnieje rejonowe Gimnazjów w kategorii dziewcząt i chłopców. We wtorek rywalizowały dziewczęta z e szkół z Miszewa, Wyszogrodu, Bulkowa oraz Małej Wsi. Dziewczęta z wyszogrodzkiego gimnazjum zajęły drugie miejsce co dało im awans do finałów powiatowych w Drobinie.
Klasyfikacja drużyn po turnieju:
1. Bulkowo
2. Wyszogród
3. Mała Wieś
4. Miszewo
Niestety mniej szczęścia miała drużyna chłopców, która zajęła 3 miejsce spośród 5 zespołów. Wydaje się, że o braku awansu zadecydował mecz z Małą Wsią w którym reprezentacja Gimnazjum z Wyszogrodu przegrała 2:0. Zwyciężyła drużyna ze Słupna. 
Klasyfiakcja:
1. Słupno
2. Bulkowo
3. Wyszogród
4. Mała Wieś
5. Bodzanów
 
 

MARTYNA I MIŁOSZ WYGRYWAJĄ III WTK KATEGORII KADET

Martyna Lis i Miłosz Redzimski (oboje KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) triumfowali w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetek i Kadetów rozegranym w Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Wyszogrodzie. Wraz z finalistami turniejów Katarzyną Trochimiuk (KS Spójnia Warszawa) i Adamem Banasikiem (Bogoria) wywalczyli w ten sposób bezpośredni awans do III Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów (31 marca - 2 kwietnia, Luboń, woj. wielkopolskie).

Miejsca na listach startowych III Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów, jeszcze przed eliminacjami wojewódzkimi mieli zapewnione: Julia Więckowska (SCKiS Hals Warszawa) oraz Maciej Kubik (KSS Andromeda Warszawa) i Łukasz Sokołowski (KS Spójnia Warszawa). Pozostali z miejsc 3-32 III WTK w kategorii kadet mają jeszcze szansę wywalczenia awansu do III GPP w bezpośrednio poprzedzającym zawody turnieju eliminacyjnym.

W grach o trzecie miejsca III WTK Kadetek i Kadetów MOZTS Julia Czubakowska (MLUKS Nadwiślanin Płock) wygrała z Oliwią Kornacką (UKS Return Piaseczno) i Jakub Brzezik (Return) pokonał Roberta Czerneckiego (Andromeda). Tekst www. mzts.pl
 
 

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

26 lutego odbył się Bieg Tropem Wilczym w Płocku. Start i meta biegu znajdowała się na stadionie Wisły Płock przy ul. Łukasiewicza. Trasa biegu wiodła przez tereny Jaru Brzeźnicy. Trasa była bardzo wymagająca, biegacze zmagali się z wieloma podbiegami i błotem. Wśród 350 zawodników byli również reprezentancji Wyszogrodu występujący w drużynie Sportowy Wyszogród; Sylwia Tatarka, Tomasz Rogoziński,  Paweł Wiśniewski, Piotr Irzyk , Mariusz Sobczak. Wielkie gratulacje należą się Sylwii Tatarce, która w swojej kategorii zajęła I miejsce poprawiając swój wynik z przed roku kiedy to była druga. Drużyna Sportowy Wyszogród zajęła 11 miejsce wśród wszystkich startujących drużyn. Wyraźnie zaznaczyła swoją obecność również klasa mundurowa z Zespołu Szkół w Wyszogrodzie, która w licznym składzie wzięła udział w biegu honorowym na dystansie 1963m.
 
 
 

FERIE 2017

 
W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 13 do 17 lutego dzieci z terenu Gminy i Wyszogrodu mogły skorzystać z zajęć rekreacyjno-sportowych przygotowanych przez UGiM Wyszogród i Stowarzyszenie S”M”S Wyszogród.
W harmonogramie, który został przedstawiony rodzicom kilka tygodni wcześniej znalazły się zajęcia z pływania, jazda na łyżwach, turniej w halową piłkę nożną, zajęcia zabawowe na hali sportowej. Łącznie ze wszystkich atrakcji skorzystało około 150 dzieci. Największym powodzeniem cieszyły się wyjazdowe zajęcia na łyżwy do Sochaczewa, niemal 100% frekwencja zapisanych dzieci oraz zajęcia dla najmłodszych na placu zabaw na hali. Z tej atrakcji dzieci korzystały w jednym dniu od godz 9:00 do 15:00. W tym czasie na hali sportowej frekwencja zajętości na zjeżdżalni i torze przeszkód utrzymywała się na poziomie 20-25 osób na godzinę. Oprócz tych zabaw dzieci grały w badmintona i koszykówkę. Kolejnymi wyjazdowymi zajęciami po łyżwach był basen. Na tą atrakcję przeznaczone były dwa dni po jednym dla starszych dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum i młodszych dzieci z przedszkola i z klas nauczania początkowego. Zarówno na basenie jak i na łyżwach dzieci miały zapewnionego instruktora sportu, który pomagał i uatrakcyjniał dzieciom spędzanie czasu na wesoło i sportowo. W czwartek odbył się turniej dzikich drużyn w halową piłkę nożną. Przed turniejem odbyła się wykład dla dzieci na którym  Pani Ewa Bombała zapoznała uczestników  z problemem alkoholizmu. W zawodach wzięły udział 3 drużyny. W drugim tygodniu ferii dla dzieci i młodzieży hala udostępniona była nieodpłatnie od godz. 9:00 do 15:00. Opiekę nad uczestnikami podczas wyjazdów sprawowali rodzice i nauczycielki ze Szkoły Podstawowej. Koordynatorem całości był kierownik hali sportowej.
 

 
 
 
 
 

Siatkarze z SRS Most Wyszogród zwyciężają w XXIII edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Siatkarze z Wyszogrodu wygrali Amatorską Ligę Piłki Siatkowej w Sochaczewie pokonująz w finale KS Piast Feliksów 3:1. Na podkreślenie zasługuje fakt, że zespół SRS Most Wyszogród obronił tytuł mistrzowski z sezonu 2015/2016. Zawodnicy dużyny z Wyszogrodu zdobyli trzy nagrody indywidualne: MVP sezony - Marcin Błaszczyk, najlepiej przyjmujący - Łukasz Lewndowski, najlepiej rozgrywający Grzegorz Kozak. Skład drużyny: Grzegorz Kozak, Łukasz Lewandowski, Emil Jasiński, Jerzy Jędrzejak, Radosław Pachelski, Marcin Błaszczyk, Mateusz Błaszczyk, Tomasz Rogoziński, Sebastian Gruza, Piotr Błaszczyk, Piotr Rasztemborski, Kamil Zwierzchowski, Piotr Idzkowski

III WTK W KATEGORII SENIOR

Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) i Michał Murawski (KS Spójnia Warszawa) okazali się najlepsi w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorek i Seniorów rozegranym w Wyszogrodzie. Drugie miejsca i tak jak zwycięzcy turniejów, bezpośredni awans do III Grand Prix Polski wywalczyli Monika Klimczak (SCKiS Hals Warszawa) oraz Jan Olek (MUKS Gąbin).

Na trzecich miejscach sklasyfikowani zostali Julia Więckowska (Hals) i Przemysław Sałaciński (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki). (ŹRÓDŁO mzts.pl)
 
 
 
 

Zabawa choinkowa

Dnia 27 stycznia o godzinie 17:00 odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci i młodzieży, zorganizowana przez  jednostkę Straży Pożąrnej w Wyszogrodzie. Dzieci mogły bawić się podczas wspaniale zorganizowanej imprezy, podczas której czekało na nie dużo konkurencji przygotowanych przez animatora. Zabawa choinkowa cieszyła się duży zainteresowaniem wśród dzieci i mogła odbyć sie dzęki zaangażowaniu wyszogrodzkiej straży pożarnej.
 
 
 
 
Copyright ©2016 Miejsko-Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa w Wyszogrodzie, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 1654